Dažnai naujakuriai itin gerai apgalvoja, kur ateities namuose turėtų stovėti sofa, kur įkomplektuoti spintą, kaip įrengti virtuvės zoną ar kaip funkciškai išplanuoti kitas namų zonas. Tačiau dažnai lieka pamiršti, rodos, mažesni, tačiau taip pat labai svarbūs dalykai – pavyzdžiui, kokie apšvietimo variantai bus pasirinkti svetainėje, miegamajame ar vonioje bei kokią funkciją jie atliks: tiesiog skleis šviesą, bus skirti pabrėžti tam tikrą vietą ar bus skirti namų jaukumo ir stilistikos kūrimui.

Apšvietimo idėjų ir šviestuvų variantų gausu: galima ne tik kabinti sietyną, bet ir namų interjere naudoti įleidžiamus šviestuvus, LED juostas, sieninius bei pastatomus ir kitokio tipo šviestuvus. Tačiau kaip teisingai išsirinkti, kur reikėtų lubinių šviestuvų, o kur sieninių arba kur jų nereikėtų visai?

Projektuojant namų apšvietimą itin svarbu atsižvelgti ne tik į vizualų grožį, tačiau ir į funkcionalumą – galimybę prireikus šviestuvus panaudoti ne tik kaip šviesos šaltinį, tačiau ir įrankį, leidžiantį sukurti norimą atmosferą.

Šviestuvai ir jų funkcijos

  •  Dažniausiai pagrindiniai dirbtinės šviesos šaltiniai kambaryje yra kone kambario lubų viduryje įmontuoti sietynai ir lubiniai šviestuvai, kurių neįmanoma nepastebėti. Prieš renkantis šviestuvus, reikėtų nuspręsti, kokio stiliaus šalininkai esate bei kas jums patinka, tada rinktis lubinius ir kitus šviestuvus.
  •  Sieniniai šviestuvai padės pabrėžti ant sienų kabančias nuotraukas ar paveikslus. Atskiras sieninių šviestuvų jungiklis prireikus padės sukurti jaukesnę atmosferą.
  •  Modernumo namams galima suteikti su kryptiniais šviestuvais. Patogu tai, kad kryptinius šviestuvus galima reguliuoti į norimo apšviesti objekto pusę, tuo pačiu metu apšviečiant net juos kelis.

 

  • Jei nesate tikri dėl ilgalaikių apšvietimo sprendimų, visuomet galima naudoti pastatomus šviestuvus, sukuriančius šilumos ir komforto atmosferą, prie kurių išsklaidomos šviesos bus malonu skaityti ar tiesiog leisti laiką.

 

Pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti, kokio stiliaus erdvę norite kurti bei koks interjero stilius jums priimtiniausias. Galbūt tai grubokas plieno, medžio ir betono elementais pasižymintis industrinis stilius (angl. Industrial), o gal visiškai priešingas – lengvomis šviesiomis spalvomis ir jūriniais motyvais atsikartojantis pakrantės (angl. Hampton) arba minimalizmu pasižymintys modernistinis (angl. Modern) ir skandinaviškas (angl. Scandinavian) interjero stiliai? Stilių ir jų variavimo galimybių daugybė, tad pirmiausiai reikia atrasti tai, kas tinka ir patinka būtent Jums.

Išsigryninus stilistiką reikėtų nuspręsti, kokiame kambaryje kokią atmosferą norima sukurti.

 

Šviestuvai pagal erdves

 

  • Koridoriuje, sandėliavimo kambaryje bei vonioje visuomet reikalinga ryški šviesa, tačiau vonios kambaryje be įleidžiamų šviestuvų dekorą galima paįvairinti prie veidrodžio įrengiamais sieniniais arba pakabinamais šviestuvais, kurie pagyvins ir suteiks kambariui žaismingumo.

 

  • Miegamajame be pagrindinio šviestuvo pravartu apgalvoti šviesos šaltinį prie lovos, kuris gelbėtų siekiant ramaus apšvietimo ar tiesiog norint paskaityti knygą, tačiau rekomenduojame pasirinkti koncentruoto spindulio šviestuvą, kuris nevargintų akių bei neapšviestų miegoti norinčio partnerio/ės.

 

  • Svetainės kambario akcentu gali tapti unikalių formų ir spalvų lubinis šviestuvas, o jei svetainės zona yra bendra su virtuve – nepamirškite šių zonų atskirti įrengiant tiesioginę šviesą skleidžiantį apšvietimą virtuvės zonoje, kuris pasitarnaus ruošiant maistą.

 

  • Virtuvės zonoje galima pasirinkti įleidžiamas paneles bei daugelio mėgstamą LED juostelių apšvietimą po spintelėmis, kuris nemes šešėlio ir kreips tiesioginę šviesą ant gaminamo maisto.

 

Erdvės plotas ir šviestuvai

 

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į erdvės plotą bei nepamiršti, kad kuo kambarys didesnis, tuo turėtų būti didesnis ir šviestuvas bei atvirkščiai. Kitu atveju erdvė gali prarasti savo proporcijas, nes šviestuvas taps per daug pastebimu, įkyriai į akis krentančiu elementu arba atvirkščiai – kambario neužpildančiu šviesos šaltiniu. Varijuodami šviesų stiprumu,  šviestuvų dydžiu bei jų variantais sukursite žaismingą, kelių lygių apšvietimą.

 

Šviesos intensyvumas

 

Tam tikrose zonose, kaip antai svetainės ar valgomojo, patogu įrengti šviestuvus su galimybe reguliuoti šviesos srauto stiprumą, kuris leistų keisti ir kurti norimą atmosferą. Pavyzdžiui, romantiškai vakarienei būtų galima pasirinkti prigesintą šviesą, o draugų vakarienei parinkti didesnį apšvietimo galingumą.

Atkreipkite dėmesį, kad šviestuvas virš valgomojo stalo turėtų būti pakabintas ne per žemai, kad nemaišytų aukštesniems žmonėms laisvai judėti prie ir nuo stalo.

 

Nors pasiklysti šviestuvų ir apšvietimo variantų gausybėje tikrai nesunku, tačiau visuomet pravartu kreiptis į specialistus patarimo, o didelis asortimentas bei kokybiškų šviestuvų gamintojų įvairovė padės išsirinkti jums geriausiai tinkantį ne tik šviesos srauto elementą, bet ir dailią, namus užpildančią detalę individualiam namų interjerui-

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
show blocks helper

KAINA

KATEGORIJOS

Stilius

Produkto Spalva

Tiekėjo šalis

Atsparumo drėgmei klasė (IP)

Add to cart